איך בונים פרגולה?

iStock_000005419561XSmall

חום הקיץ וגשמי החורף מונעים ממך את הישיבה בגינת הבית או במרפסת? חולם על הצבת מחסה אך אינך יודע איך לבנות פרגולה? אם התשובה היא חיובית אז הגעת למקום הנכון! כאן, במקום בצל – פורטל הפרגולות והסוככים תמצא מידע חיוני רב אודות בניית פרגולה.

איך בונים פרגולה

ראשית, יש לציין כי בניית פרגולה היא תהליך המצריך תכנון קפדני וידע מקצועי רב ולכן, פעמים רבות אין מנוס מפנייה אל איש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום, אשר עובד עם כלי העבודה המתאימים. אולם, במאמר זה נסקור את השלבים השונים של בניית הפרגולה, בתקווה לספק לך מענה ראוי לשאלה איך לבנות פרגולה מא' ועד ת':

  • תכנון מקדים – ראשית, עליך לתכנן את סוג הפרגולה אותה ברצונך לבנות, בהתאם לגורמים שונים כגון גודל המקום העומד לרשותך ותקציב. קח בחשבון כי ישנם כיום סוגים שונים ומגוונים של פרגולות, אשר חלקם מספקים מענה ראוי הן לימות הקיץ והן לימות החורף וחלקם מספקים מענה אך ורק לימי הקיץ.
  • הצבת היסודות והנחת העמודים – עמודי הפרגולה מיועדים לשאת משקל לא מבוטל ולכן, יש להציבם על גבי יסודות בטון מקובעים וחזקים. לאחר שהבטון מוכן יש לחבר את עמודי הפרגולה אל הקרקע באמצעות שימוש בברזלים, או באמצעות קיבועם בתוך הבטון עצמו.
  • הנחת הקורות וקירוי הגג – מרגע שהעמודים מקובעים היטב בקרקע ניתן להתחיל בבניית הפרגולה עצמה, תוך הנחת הקורות וקירוי הגג בהתאם למטרות הפרגולה. אם ברצונך לערוך שימוש בפרגולה גם בימי החורף, עליך לערוך שימוש בחומרי הצללה וקירוי אטומים כגון רעפי מתכת או חרס אולם, אם ברצונך לערוך שימוש בפרגולה רק לשם הצללה, ניתן להסתפק בקורות עץ בלבד.

מעוניין לקבל מידע נוסף אודות השאלה איך בונים פרגולה? רוצה שאנשי מקצוע מהשורה הראשונה יצרו איתך קשר? מלא את טופס יצירת הקשר המצורף ואנו נפנה אליך את מיטב המומחים ללא עלות או התחייבות.