איך בונים דק מעץ?

משטחי דק

רוצה לדעת איך בונים דק עץ? כאן, בפורטל הפרגולות והסוככים של ישראל תמצא את כל המידע לו אתה זקוק אודות בניית דק מעץ.

אז איך בונים דק מעץ?

תהליך בניית דק מעץ מצריך ממך עבודת הכנה מקיפה, תוך התייחסות למגוון גורמים כגון קביעת סוג העץ בו אתה בוחר להשתמש, התייחסות לגורם התקציב, התייחסות לאזור בו ימוקם הדק ועוד. על מנת לעשות מעט סדר בבלאגן, איגדנו בעבורך מידע חיוני אודות השלבים השונים של בניית הדק, באופן אשר יענה לך על שאלת השאלות – "איך בונים דק מעץ?":

  • תכנון ראשוני – בשנים האחרונות, הפכו הדקים לפריט מבוקש בבתי אב רבים. על כן, שוק הדקים מוצף במגוון רחב של סוגי עץ שונים, חלקם יקרים יותר וחלקם זולים במיוחד. אולם, אף על פי שיש ל

התאים את סוג העץ הנבחר אל המסגרת התקציבית, כדאי לקחת בחשבון את איכות העץ וכך לחסוך ממון רב אותו תיאלץ להוציא על עבודת תחזוקה שוטפת.

  • התאמת העץ אל המשטח עליו נבנה הדק – בניית דק על גבי האדמה הינו הליך השונה במהותו מבניית דק על גבי משטח בטון. על כן, יש לקחת בחשבון את המשטח עליו עתיד להיבנות הדק ולהיעזר באיש מקצוע בעל ניסיון בתחום.
  • הליך בניית הדק עצמו – בשלב זה של עבודת הדק, רצוי במיוחד להיעזר באיש מקצוע מומחה, על מנת להבטיח את איכות הבנייה ואת יציבותו של המשטח כולו.

תחזוקה שוטפת של דקים מעץ

פן מהותי הנוסף אשר משפיע רבות על הליך בחירת העץ הינו פן האחזקה השוטפת של משטח הדק. כיום, ניתן לרכוש דקים איכותיים הידועים בעמידותם הגבוהה לאורך שנים, אך מתומחרים בהתאם וניתן לרכוש דקים זולים יותר אשר יצריכו ממך תחזוקה שוטפת ושימוש בחומרים משמרים אחת לתקופה. על כן, כדאי לערוך את החשבון כולו לפני שבוחרים את סוג העץ בו עתידים להשתמש לשם בניית הדק.

מעוניין לקבל מידע נוסף אודות איך בונים דק עץ? מלא את פרטיך בטופס יצירת הקשר ואנו נפנה אליך את מיטב המומחים בתחום הדקים ללא כל עלות או התחייבות.