דק איפאה טבקו

1905 (21) (Custom)

מתכנן הקמת דק בגינה? מתעניין בדק איפאה טבקו, בעלות חומר הגלם ובעלות ההתקנה עצמה? מעוניין לקבל הצעות מחיר נבחרות ממיטב העוסקים בתחום הדקים בארץ? בפורטל מקום בצל תקבל שירות אמין ויעיל.

דק איפאה טבקו – מדוע הוא כה נפוץ ומבוקש?

קודם כל יש להבדיל בין איפאה טבקו לאיפאה שמפיין שהינו למעשה סוג אחר לגמרי של עץ (ובדרך כלל זול יותר), מקורו של עץ האיפאה הוא במדינות דרום אמריקה כאשר זן האיפאה טבקו גדל ביערות הגשם בברזיל ומיוצא משם אל כל העולם כולל לישראל.

בישראל הפך דק איפאה טבקו לנפוץ במיוחד בשימוש בבניה בכלל ובריצוף וחיפוי בפרט, האיפאה טבקו הוא עץ חזק וקשיח, עמידותו גבוהה בכל הקשור לפגעי מזג האוויר ולבלאי, מה שעושה אותו אידיאלי לצורך בנית דקים איכותיים.

עובדה נוספת שכדאי לדעת היא שמחיר העץ אינו זול, בשנים האחרונות עלויותיו אף עלו באחוזים רבים וזאת מכמה סיבות – הביקוש לעץ האיפאה טבקו עלה (בכל רחבי העולם), צצו תקנות ומיסים למיניהם המגבילים את היצוא שלו מארץ המקור ברזיל, כמו כן יש השפעה גם לשינויים בחוזק המטבע הברזילאי אל מול הדולר.

כדי שתגיע להחלטה נאותה, כדי שסוג העץ שתבחר לדק יהיה מוצלח במיוחד הצטרף וקבל את המידע ההכרחי על כל סוגי העצים המשמשים לבניית דקים, הצטרף למקום בצל – פורטל הפרגולות והסוככים ותהנה ממענה מפורט וייעוץ מוצלח.