דקים

דקים

יש לך חצר גדולה, אך לא כל השטח בה מנוצל עבור הצמחייה? מעוניין לשדרג את הגג שהגיע לרמת הזנחה לא אסתטית? רוצה להפוך את השטח שסביב הבריכה ליוקרתי ומיוחד? במקום להתלבט בנוגע לפתרונות אפשריים, בוא ללמוד כל מה שאתה צריך לדעת על דקים!

 

יש משהו בלתי מוסבר בדרישה למוצרים עשויים עץ. העובדה שמדובר במשאב טבעי, אלגנטי ובעל מראה ייחודי שלא ניתן לשכפול, כמו גם השימוש המוכר בו במדינות אירופאיות בעלות חוש אופנתי שלא ניתן לערער עליו – כל אלו הופכים את העץ לדבר יוקרתי, אהוב ובעל אינספור שימושים.

דק מעץ

 

דק הוא למעשה מעין רצפת עץ חיצונית, אשר מורכבת על תשתית עשויה קורות עץ או מתכת כלשהי. משטח הרצפה בנוי כולו מלוחות עץ היוצרים משטח בעל מרווחים אשר מחוברים באמצעות ברגים. המראה הסופי הוא מרשים ויוקרתי, אשר מעניק אווירה של פשטות הזועקת איכות בלתי מתפשרת.

למרות שוודאי מרבית הדקים המוכרים לך הם אלו המוצבים במסעדות יוקרתיות, אולמות אירועים איכותיים או מרכזי ספא מרגיעים, אולם חשוב להבין כי דקים הם לא מותרות לעשירים בלבד או לבעלי עסקים, אלא יכולים לשמש גם אותך בביתך הפרטי.

סוגי דקים המוצעים בשוק

 

קיימים סוגים רבים ושונים בתחום הדקים, החל מדק עשוי עץ מלא ועד לדק סינטטי, המדמה את מראה העץ:

סינטטי

 

דק סינטטי הוא אומנם תחליף לעץ הטבעי והמלא, אולם הוא מוזיל את עלות המשטח כולו, ובנוסף לכך אינו דורש תחזוקה מיוחדת. הצבעים האפשריים לדקים מעץ הם מגוונים יותר וניתן להשיג אותו במגוון מרקמים מיוחדים, אשר מאפשרים טווחי עיצוב רבים.

איפאה

 

האיפאה הוא עץ אצילי ויוקרתי, אשר קנה את מקומו בשוק הדקים כעץ יוקרתי עבור אנשים שאינם מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר. עץ האיפאה ידוע בחוזק הרב והעמידות הגבוהה שהוא מציע. צבעו, צורתו ומרקמו של עץ האיפאה הופכים את הדק העשוי ממנו לאלגנטי במיוחד.

אורן

 

סוג עץ הדקים הפופולארי ביותר בישראל. האורן ניחן בתכונות אשר מאפשרות להשתמש בו עבור מגוון אפשרויות, החל מייצור רהיטים, נייר, חומרים כימיים וכמובן עבור משטחי הדקים השונים. מחירו של עץ האורן הוא נמוך יחסית, אך אין להסיק מכך שאיכותו נמוכה גם היא. מדובר בעץ חזק ועמיד, בעל מראה כפרי המשרה אווירה חמימה ונעימה.

כיצד להתקין את הדק?

 

מאחר ומדובר בעבודה עם חומרים חזקים, אך כאלו אשר בולטים לעין – חשוב מאוד להקפיד על התקנה נכונה של הדקים, מבלי לפגוע בצורתם החיצונית. לשם כך מומלץ לרכוש את הדק לאחר שקורות העץ שלו עברו טיפולים נגד מזיקים שונים וצביעה בצבעים מיוחדים המשמרים את תוחלת חייו לאורך זמן.

בנוסף לכך, בניית הדק על המשטח הרצוי היא פעולה אשר מצריכה את הניסיון של אנשי מקצוע מיומנים. ניסיונות חובבניים לעשות זאת באופן עצמאי עשויים לפגוע במראה הכללי של המשטח וליצור פגיעה בעץ לטווח הארוך. בעלי מקצוע איכותיים יודעים לעבוד עם סוגי העץ השונים ולהכין את הקרקע לבניית הדקים עצמם.

אנו בפורטל הפרגולות והסוככים של ישראל מבינים שאתה לא תמיד פנוי לחפש אחר המלצות ולרדוף אחרי בעלי מקצוע מתאימים. זו הסיבה שאנו מציעים לך שירות של חיפוש ואיתור אנשי מקצוע המותאמים לצרכיך הספציפיים!

 

כל מה שעליך לעשות הוא רק למלא את הטופס המצורף ואנו נקשר אותך עם האנשים המקצועיים, האמינים והטובים ביותר, כמו גם הצעות העבודה המשתלמות והאטרקטיביות – חינם וללא כל התחייבות מצידך!