דקים לגינה

דקים לגינה

יש לך חצר עם גינה מטופחת? חולם על דק לגינה כמו בסרטים? רוצה לאכול את ארוחות הבוקר שלך בין הפרחים הצבעוניים שטיפחת כשאתה ישוב על דק בגינה? תפסיק לחלום, כי עכשיו גם אתה יכול להרשות לעצמך! בוא לקרוא כל מה שצריך לדעת על דקים לגינה.

 

מי מאיתנו לא הביט בקנאה בחצרות הבתים שבסרטים? הצמחייה הפורחת, העושר הצבעוני והדק שמוצב ביראת כבוד באמצע או לצד הגינה עצמה. קשה להסביר מה בדיוק גורם לנו לראות דקים לגינה כדבר השמור לעשירים בלבד. אולי זו האסתטיות הכפרית הפשוטה, שזועקת איכות בלתי מתפשרת, או העיצוב האירופאי האלגנטי.

דק לגינה

 

מעבר לעיצוב היוקרתי שמוסיף דק בגינה, הוא גם עשוי לעזור בבעיות של תנאי שטח לא אחידים או שיפועים באדמה. דווקא בשטח שאינו מישורי, בניית דק בגבהים שונים, אשר מדרגות קטנות מובילות אליו עשויה להוסיף רבות לעיצוב ולייחודיות הגינה כולה.

אילו סוגי דקים לגינה קיימים בשוק?

 

על אף שקיים מספר קטן מאוד של עצים אשר משמשים בבניית הדקים, המגוון הוא בכל זאת רחב למדי:

דק במבוק הוא דבר חדש יחסית, אולם הוא עמיד במיוחד בשל תכונותיו החזקות של קנה הבמבוק.

– דק לגינה העשוי מעצים טרופיים, ביניהם עת האיפאה, הטיק הבורמזי או האירוקו, אשר נחשבים לקשים ועמידים אפילו בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

– דקים עשויים פולידק, שהוא מעין שילוב בין עץ לפולימרים בעל מראה טבעי של עץ. הפולידק פופולארי במיוחד שכן הוא אינו דורש טיפולים שנתיים, ידידותי לסביבה ועמיד בפני חרקים ותנאים אקלימיים קשים.

דקים מודולאריים, אשר מורכבים מאריחים קטנים ויתרונם הגדול הוא במשקל העץ הנמוך והאפשרות הנוחה להרכיבם באופן עצמאי ופשוט, אשר חוסך עלויות התקנה.

דק בגינה

חשוב מאוד לרכוש את הדק אצל יצרן או משווק מורשה, מקצועי ואמין, אשר יש לו קבלות בתחום הדקים. יש לבדוק מראש שמדובר בדקים עשויים עץ שעבר טיפול כנגד מזיקים, פגעי מזג אוויר ובלאי לטווח ארוך. עם זאת, יש לזכור שדקים דורשים טיפול קבוע של ניקוי וצביעה.

רוצה לדעת עוד? אנו בפורטל הפרגולות והסוככים של ישראל מודעים לעובדה שאתה אדם עסוק ולא תמיד פנוי לערוך חיפושים, השוואות מחיר ולמצוא המלצות אודות בעלי מקצוע מתאימים. זו הסיבה שאנו מציעים לך למלא את פרטיך בטופס המצורף ולהצטרף ללקוחות המרוצים של שירות חיפוש ואיתור אנשי מקצוע מתאימים – חינם וללא כל התחייבות!